Все о свадьбе
Реклама
 
 
 
Перед свадьбой | Организация свадьбы | В день садьбы | После свадьбы | Что? Где? По чём? | Астрология любви | Праздники
Главное меню
Главная
Свадебные новости
Статьи
Свадебные ссылки
Контакты
Карта сайта
Свадебный портал
Свадебный фотограф
Свадебный блог
Свадебный форум
Свадебный каталог
 
Сердца
Главная arrow В день садьбы arrow Сценарии проведения свадьбы arrow В центрі уваги весільні батьки  
 
 
 
В центрі уваги весільні батьки Печать E-mail
22.06.2007 г.

Пропонуємо до Вашої уваги український національний весільний сценарій за активної участі весільних батьків.

У день весілля всю увагу гостей приділено винуватцям уро­чистостей - нареченим. Проте не слід забувати і про весільних батьків, адже вони теж причетні до святкування. По-перше, це їхні діти нині створили нову сім'ю. По-друге, ще сьогодні вони перетворяться зі звичайних неньок і татусів на тещу, свекруху, тестя і свекра. По-третє, завдяки їхній наполегливій праці їхні діти такі дорослі, красиві, добрі, щирі, усміхнені й щасливі. По-четверте, саме з ними наречені укладуть на весіллі уго­ду про виховання онуків.

Отже, ви переконалися, що існує багато причин, з яких ми просто зобов'язані приділити особливу увагу весільним бать­кам. Це можна зробити в декілька етапів. Під час посвячення батьків у тещу, тестя, свекра та свекру-ху можна вручити пам'ятні медалі, які, можливо, матимуть такий вигляд:

Замість обличчя, зображеного на медалі, можна підставити портрети весільних батьків.

Етап 1. Присвоєння нових звань і вручення медалей
Право посвятити батьків у тестя і тещу надається зятеві {лять вручає медалі).

У свекруху і свекра посвячує невістка - вона вручає медалі.
Під час вручення медалей можна взяти невеличке інтерв'ю у батьків та наречених: усім буде цікаво почути, як батьки називатимуть нового члена сім'ї і як молоді називатимуть нову рідню (батьків своєї коханої людини).

Урочистості й чудового настрою додасть демонстрація ме­далей гостям. Медаль красується на грудях батька чи матері, що сидить на стільці. Свати або інші люди (4 чоловіки без фізичних вад) піднімають стілець, на якому сидить тесть чи теща, свекор або свекруха, і роблять коло пошани, демонстру­ючи власника медалі й саму медаль.

Уся церемонія проходить в атмосфері піднесеного настрою як батьків, так і гостей.

Етап 2. Церемонія породичання
Ставимо в ряд перед гостями весільних батьків та наречених. Вони уважно слухають, що каже тамада, і виконують ті дії, про які їх просять.
Об'єдналися в родину
Дві сім'ї прекрасні,
Ми вас дружно всі вітаєм
І бажаєм щастя.
Ой ти, зятю дорогенький,
Тещу слухай і шануй,
Щоб вона тобі годила,
Підійди і поцілуй.
Щоб свекруха у невістці
Знайшла рідну донечку,
(ім'я нареченої), поцілуй свекруху,
Щоб була, мов сонечко.
Свекор буде гарним батьком,
Визволить він із біди,
Поцілуй свою невістку,
Буде донька у сім'ї.
Теща думала й гадала,
Хто ж дістанеться в зяті. Дочекалась. Зять - що треба, То ж цілуй його мерщій. А свекруха вся аж сяє: Гарний смак у сина. Не барись - цілуй невістку І приймай в родину. Щоб дітей дороги щастя Не вели на перехрестя, Обійми, притисни добре Й поцілуй свекруха тестя. Щоб у шлюбі у дітей Все було гладенько, Свекор швидко хай цілує Тещу дорогеньку. Щоб в дітей була машина, Дача, в Києві квартира, їх любіть, самі шануйтесь, Сват зі сватом, поцілуйтесь. Що цілуються мужчини, Добрі люди, не дивуйтесь. Тут у нас весілля гарне, Зять із тестем, поцілуйтесь. Аби горечка не знали, Не були ніколи бідні. Щоб було міцним здоров'я, Поцілуйтесь, свахи рідні. Є три пари перед вами. Гості, ви лиш помилуйтесь, Слово «гірко» крикнем гучно, А ви, родичі, цілуйтесь! Буде дружня хай родина І зростає з року в рік. А іще не забувайте: Ви - одна сім'я навік.

Етап 3. Розподіл обов'язків
Звичайно, батьки не відмовляються від своїх дітей після їх одруження. Навпаки, їм доводиться докладати ще більше зу­силь, щоб у дітей і житло було, і в хаті нічого не бракувало. А коли народяться малюки, бабусі з дідусями залюбки беруть­ся няньчити внуків (адже молоді батьки і розважатися хочуть у якомусь клубі і, можливо, кудись поїхати чи щось важливе зробити). Отже, батьки стають «паличками-виручалочками».
Про це можна згадати ще на весіллі і провести жартівливий розподіл обов'язків. Цей момент обігрують по-різному. Мож­на зробити бутерброди і під низ заховати папірці, на яких написати об'єм робіт, або символічні предмети, такі як:
Монета - забезпечувати молоду сім'ю грошовими знаками.
Іграшка - доглядати внуків до повноліття.
Папірець - надавати дітям путівки на відпочинок.
Шматок ковбаси чи сиру - забезпечувати дітей продукта­ми харчування.
Символічні речі можна загорнути в папір і почепити на нитках на мотузку. Потім батькам по черзі зав'язують очі, і вони відрізують собі пакунок із завданням. Розгортати па­кунки батьки мають одночасно - тоді буде цікавіше.

Етап 4
Цей етап проходить найкраще, тому що гості теж беруть у ньому участь. Я маю на увазі ті хвилини, коли зять миє тещі ноги і взуває її в чоботи, обдаровує тестя; невістка вмиває свекруху і дарує їй хустку, а батькові-свекру - сорочку.
У різних регіонах України цей обряд відбувається по-різно­му, а на Білоцерківщині чинять так.
У таз із холодною водою додають багнюки, кладуть шмат цеглини, дротяну щітку, ножиці для підстригання дерев. Спо­чатку зять виводить на танцювальний майданчик тещу, взуту у страшні, подерті капці, і пропонує їй присісти на стілець. Він знімає з неї взуття, миє брудною водою ноги, використовуючи (легесенько, аби тещі не було боляче) весь «педикюрний набір». Потім ополіскує ноги горілкою чи шампанським і взуває ...у галоші. Гості в захваті, теща весела, зять показує, який він молодець. Теща скидає взуття і знову гордовито сідає на стілець. Зять дістає нову гарну коробку з великим бантом зверху і на­магається взути тещу... в ласти. Теща демонструє взуття, на­магається затанцювати.

І ось здогадливому зятеві спадає на думку взути маму-тещу в гарні чоботи чи туфлі (за домовленістю). Він видобуває чудову пару взуття, куди заздалегідь насипали цукерок. Соло­дощі дістають і розкидають гостям, а тим часом зять кладе всередину устілки у вигляді грошових купюр, бо теща відмо­вляється взуватися. Нарешті теща взута і йде з зятем у танок під мелодію жартівливої пісні про тещу.

Взути тещу в чоботи можна й по-іншому, взявши за осно­ву відомий твір М. Гоголя «Вечори на хуторі поблизу Ди-каньки». Роль Вакули виконає наш наречений, який приве­зе для своєї дорогоцінної... тещі прекрасні черевички від самої імператриці.

Зять дарує черевики,
Щоб ходила на музики,
Щоб до ранку танцювала
й завжди зятю догоджала.

Обдарування тестя зятем проходить скромніше. Потім виходить свекруха з невісткою. Невістка вмиває но­ву родичку теплою водою з мисочки, в якій плавають пелюс­тки троянд. Ніжно обтирає рушником обличчя свекрухи і по­криває голову хусткою, примовляючи:
Дарую Вам, мамо, хустину,
Щоб мали мене за дитину. Потім одягає батькові-свекру сорочку і проказує такі слова:
Дарую Вам, тату, сорочку,
Щоб прийняли мене за дочку.

Етап 5
Відбувається на другий день весілля. Якщо батьки одружу­ють останню дитину в сім'ї, їм влаштовують катання на тачан­ці чи візочку. Батькам плетуть із квітів, цукерок, бубликів
вінки, одягають на голову; саджають їх у застелений візок і катають містом чи селом. Якщо дозволяє погода і поряд є річка, не виключено, що батьків завезуть у воду і там скинуть із транспорту. Катають батьків або спеціально дібрані чолові­ки, «коні», або діти батьків.

 
« Пред.   След. »
Реклама
 
Поиск
 
Свадебный фотограф в Киеве
Свадебный фотограф в Киеве
Опросы
Нужно ли устраивать пышную свадьбу?

Последние новости
Популярное
 
Рейтинг свадебных сайтов - Все для свадьбы в Петербурге Свадьба.Net.Ru МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов